Huren: hoe vergroot u de slaagkansen van uw kandidatuur?
Terug naar de blog
Voor kopers & huurders3 januari 20192 min leestijd

Huren: hoe vergroot u de slaagkansen van uw kandidatuur?

bonne candidature location

Hoe maakt u meer kans op een huurpand? Hebt u het pand van uw dromen bezocht? Helaas is het ook het droompand van heel wat andere mensen! U bent niet de enige die meteen weg was van het mooie terras op het zuiden en de gloednieuwe keuken… We geven u enkele tips om uw kansen te vergroten om er uw nieuwe thuis van te maken!

Discipline

Dat klinkt misschien wat militair, maar een pand zoeken kost inderdaad tijd. Om het pand te vinden dat bij u past, zult u elke dag wat tijd moeten vrijmaken om de vastgoedplatformen uit te pluizen. Door er uw zoekcriteria in te voeren, bespaart u alvast aanzienlijk wat tijd.

Snelheid

Zodra u een pand vindt dat u bevalt, belt u meteen! U bent nooit de enige… Door snel te bellen, bent u ten minste zeker van een tijdstip voor een bezichtiging, de onmisbare eerste stap.

Flexibiliteit

Laat uw werkgever weten dat u een pand zoekt. Die zal dan wellicht eerder geneigd zijn om u vroeger te laten vertrekken of uw middagpauze wat te verlengen. Neem indien nodig verlof! Door u flexibel op te stellen, maakt u meer kans om bij de eerste bezichtigingen aanwezig te zijn.

Presentatie

Een goede presentatie is van essentieel belang. De eerste indruk is erg belangrijk, al hoeft u daarom niet in kostuum te komen! Spreek de vastgoedmakelaar/eigenaar beleefd aan en maak indien mogelijk een praatje, zodat hij of zij zich u herinnert. Een sympathieke kandidaat maakt meteen meer indruk dan een kandidaat die te kritisch of afstandelijk is.

Transparantie

Transparantie is het sleutelwoord. Eigenaars verwachten dat u uw huur steeds tijdig kunt betalen. Neem de tijd om uit te leggen (indien mogelijk met enthousiasme) wat u voor de kost doet en bezorg ook uw loonfiches als u die hebt. Niemand kan u verplichten om ze te bezorgen, maar voor een eigenaar is dat meteen een stuk geruststellender. Hebt u andere inkomstenbronnen (uitkeringen of andere), bezorg daar dan bewijsstukken van. Als uw inkomen laag is en iemand zich voor u borg kan stellen, kan dit uw kandidatuur versterken.

Denk erover na, maar niet te lang

Als het pand u tijdens de bezichtiging bevalt, toon dan uw enthousiasme. Dat is belangrijk. Geef aan dat u overweegt uw kandidatuur in te dienen. Zo hebt u wat bedenktijd en kunt u hopen dat het vastgoedkantoor of de eigenaar op uw kandidatuur wacht. Eén ding is zeker: mensen hebben graag keuze en vergelijken graag kandidaturen. Dat geeft u wat tijd. Denk er dus over na, maar niet te lang!

Nu weet u welke middelen en hulp er bestaan om meer kans te maken op een huurpand. Wilt u meer weten over actuele ontwikkelingen in de vastgoedwereld? Neem dan een kijkje op onze blog, waar u heel wat interessante artikels vindt. En wilt u even wegdromen bij vastgoed, bekijk dan onze beschikbare panden.

J&J Properties

Een vraag of een vastgoedproject?
Ons team begeleidt u van advies tot ondertekening.

Een afspraak maken